Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list pani Henriete Peškovičovej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ak,

ak by vás skutočne zaujímali odpovede, uverejnili by ste tento 'list'' ho na blogu? Nečakáte odpoveď, len rybárčite voličov.. A keď sme už pritom, váš program uverejnený už bol (?), alebo na základe čoho chcete občanov presvedčiť? Na základe toho, že viete kvalitne ohovárať ostatných kanditátov (aj to len prízemnou a neosobnou formou?) Alebo snáď tým, že viete klásť otázky? Ľudia potrebujú hlavne odpovede...
 

otvoreny list

Vazeny/-na pan/pani,
vidim ze reagujete na vsetky moje blogy. Kedze prave mna zaujimaju odpovede, zverejnil som ho na blogu. Jedna sa o verejnu osobu, ktora kandiduje na starostku. Ma svoj volebny program, ktory sa tyka vsetkych vrakuncanov. Na tieto otazky, ktore vyvplyvaju z oficialneho volebneho programu nie je znama odpoved. To, ze kandidatka neodpoveda na jednoduche otazky, nie je moja chyba. Neodpovedala ani na 16 zakladnych otazok serveru vrakuna.net. Nikto nechce aby nam napisala odpoved na teoriu relativity. Ale odpovede na normalne otazky.
Moj volebny program bol zverejneny na mojej oficialnej stranke www.rehanek.sk, sucastou mojej kampane su aj blogy na ktorych su popisane problemy posledneho obdobia. Su natolko zavazne ze by o nich mali vediet vsetci obyvatelia. Ak sa niekomu nepaci pravda, je to zial jeho problem. Vsetko vychadza z realnych faktov.
Sucastou kampane su aj letaky a plagaty, ktore su uz vsetky vonku.
 

 

az teraz som si precital tento blog. nie som vrakuncan ale zaujima ma, ci tato dama bola zvolena. viete mi prosim odpovedat? dakujem.
 

Staroska MC Vrakuna

Nie, starostom sa stala pani Ludmila Lackova, po 4 rocnej pauze sa vratila. O pani Peskovicovej sme uz mesiac po volbach nepoculi. Uvidime ci bude opat kandidovat pri dalsich volbach.
 
Hodnoť

 

hádam zo siedmich, nie?
 
Hodnoť

Pán je zo SMERu,a.s?

Či len "nezávislý" s podporou SMERu?
 
Hodnoť

BOH ochraňuj Vrakuňu...

od takéjto urýchlene trvalo bývajucej kandidatke na starostu, a plne súhlasím s blogerom i otázkami v otvorenom liste menovanej. Už tu bašujú so svojimi súputnikmi dlchšiu dobu a Vrakuňa sa stále viac prepada /školy, kultúra, kde kam šport, aktivity na školských dvoroch-kto z čoho???,/ a čo zamery dalšieho zahusťovania sidliska a už temer neexistujúcich volných priestoro. Preto BOh ochraňuj Vrakuňu a zariaď Bože, aby Vrakunský poslanecký zbor opustili taký skorumpovaní poslanci ako napr. Marek Hargaš-nasilu dobrovoľne musel odstupiť z fun. konateľa SpBy, op§ť kandidujúci spolu so svojim podriadeným Senašim, kde celé SpoBy je augiašov chliev vyžadujuci plnenie z platneho zakona len to čo vyhovuje správcovi bytov. To čo zákon obsahuje a vyžaduje konať v prospech vlastníkov bytov je im ukradnuté /napr. účtovanie spotreby elektr. energie na prevádzku výťahov, aj pre bývajúcich na prízemí a na 1 medipodlaži, na celom sídlisku teda cca 4-5 tisic bytov- obrovke čiastky súm o ktoré su okrádani obyčajni ludia a to napriek tomu, že do výťahov celé roky ani len navstupia a tak pod.-týmito exotmi spolu so súčasným starostom neriešené veci a problemy občanov, doterajším aj rodinným klanom, rýchloobčanov a poslancov Vrakune ako o nich bloger píše v otvorenom liste. Títo "obrodenci" Vrakune cez svoje podnikatelske aktivity zrastene aj s politickou mocou na miestnej i mestskej urovni si čoraz viac privlastnuju Vrakunu a občanov potrebuju iba pred voľbali-potom su im ukradnutí. Pre volebnu kampan maju k dispozicii peniaze, plabáty, bilbordy... i vlastne možnosti prezentovať sa v miestných občasníkoch a vo vlastných vydávaných novinách, kde možnosť vyjadriť sa svojimi člankami pre bežných občanov vobec neexistuje a ne je im danna už vobez vyjadriť svoje kritické stanoviska k práci MsZ, MU, SpoBy atď,, atď..atď... Preto plne súhlasim s obsahom otvoreného listu menovanej a môžeme ho chápať ako adresovaný všetkým už spomenutým i všetkým partajnopolitickým byrokratom a kandidátom za tieto aj rodinné klany spriaznené so svojimi developermi, sponzormi a byrokratmi snažiacimi sa o čím vňčšiu "kosť" korisť pri ovládbuti Vrakune a manipulacie jej občanov v predvolebnej kampani. BUH ochranuj Vrakunu i pána Méria... pros za nás.....a nedovoľ......
 

ad. výťahy

Reagujem len časť, ktorá sa týka problematiky rozpočítavania spotreby elektrickej energie - výťahov. Je na rozhodnutí vlastníkov (nie správcu!), či sa bude táto spotreba rozpočítavať aj vlastníkom, ktorí výťah nevyužívajú. Inak je to v prípade opráv a revízií, kde je podľa zákona výťah súčasť spoločného majetku (spoločných priestorov) a preto sú všetci vlastníci jeho podielovými spoluvlastníkmi. Len by som doplnil, že peniaze, o ktoré Vás podľa Vášho názoru niekto "okráda", sú bežné plnenia za bývanie - nie je to príjem správcovských spoločností.
 

Re: ad. vťahy - pre to je uplne jedmno

To o čom hovorite sme vykonali aj písomna s podpismy vlastníkov bytov už cca pred 3-mi rokmi- no bezúspešne .
Na margo toho, pre Vaše pochopenie povinnosti správcu uvádzam znenie novelizované znenie zákona 182/1993 Z.z. 26. § 10 sa dopĺňa odsekom 6, ktorý znie:
„(6) Úhrady za plnenia sú vlastníci bytov a nebytových
priestorov v dome povinní mesačne vopred uhrádzať
na účet domu v banke. Pri rozúčtovaní úhrad za
plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných
častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi
bytov alebo nebytových priestorov v dome. Okrem služieb
a prác, ktoré vlastník bytu a nebytového priestoru
v dome uhrádza priamo dodávateľovi, sa za plnenie
spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru
považuje najmä osvetlenie spoločných častí domu, odvoz
odpadov, čistenie žúmp, užívanie výťahov, upratovanie,
dodávka tepla a teplej vody, dodávka vody od vodárenských
spoločností a odvádzanie odpadových
vôd.“.
 
Hodnoť

slečna Peskovičovna

Slečna Peskovičovna je krásnym príkladom dosadenca a v prípade jej zvolenia bude bábkou v bábkovom divadle, kde za motúziky poťahuje Hargas a spol. s.r.o. (KDH, časť SDKÚ a samozrejme OK). V tomto prípade by mestskú časť riadili skryté záujmy a situácia vo Vrakuni by bola katastrofálna a horšia ako v súčasnosti. Ako pravicový volič vidím v prípade voľby starostu vo Vrakuni výraznú beznádej a apatiu.
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Lukáč: 45 bojovníkov SS - Waffen bránilo bratislavský hrad do posledného náboja.Neznáma história. 1 968
 2. Juraj Paškuliak: Najhorší susedia sú chovatelia psov. Vytrvalo štekajúci pes vám zničí nervy 1 886
 3. Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ : Ovčiarsky pes pohrýzol okoloidúceho, majiteľku už stihli obviniť. 1 054
 4. Věra Tepličková: Čestne prehlasujete? No s tým sa už dnes ani nechváľte! 1 047
 5. Anton Kaiser: Letné Dudince 982
 6. Ondrej Prostredník: Lukašenko: od bojovníka proti korupcii k diktátorovi 962
 7. Milan Resutík: Chudobný otec bohatých detí 941
 8. Július Kovács: Mafia Fica a oligarchovia nedali ani cent, aby podporili občanov. 882
 9. Martin Ondráš: Sme skutočne neschopnejší ako bratia Česi? 811
 10. Simona Kyselicová: IPL epilátor po šryroch mesiacoch používania 640

Rebríčky článkov


 1. Miriam Studeničová: Skromnosť! Jediná možná cesta!
 2. Team Vallo pre Ružinov : Zvláštny nákup COVID - 19 rýchlotestov v bratislavskom Ružinove
 3. Jozo Peric: Čína zaznamenala rýchly rast peňažných zásob
 4. Adriana Boysová: Čo skrývame pod perinou?
 5. Lukáš Baloga: Pokorenie rekordnej hranice zlatom bol len začiatok
 6. Július Kovács: Krajina je v riti. V totálnej riti.
 7. Denis Jacko: Autobus o 9:30
 8. Marian Letko: Dokonalé...
 9. Vladimír Krátky: Hnusobu porazíme, keď ju dáme do basy !
 10. Július Kovács: Istotou socialistov je mať dosť ľudí pri moci, aby skapínali a živorili iní


Už ste čítali?