Veľký Pat vo Vrakuni (Mat neprišiel)

Autor: Peter Řehánek | 11.1.2011 o 8:00 | Karma článku: 5,43 | Prečítané:  1712x

Tesne pred Vianocami 21.12.2010 sa po prvý krát zišli na ustanovujúcej schôdzi poslanci mestskej časti Vrakuňa. Kto sú aktuálni poslanci mestskej časti som písal v poslednom blogu A máme po komunálkach.

Po 4 rokoch sa do kresla starostky vracia Ľudmila Lacková. Keďže kandidovala aj na poslankyňu mestskej časti, tejto funkcie sa musela vzdať. Na jej miesto sa dostala prvá náhradníčka - Jana Némethová, poslankyňou sa stala aj druhá náhradníčka vo volebnom obvode číslo 1, teda Dagmar Bošanská. Odstúpila jedna z poslankýň, ktorá išla do volieb ako nezávislá kandidátka. Ktorá to je, žiaľ nevieme, pretože zo zasadnutia neexistuje žiaden verejný písomný záznam, tak ako nie sú doteraz aktualizované už aj tak zlé stránky vrakuna.sk.

Sily vo Vrakuni sú teda rozložené medzi SDKU-DS - 7 poslancov, SMER-SD - 6 poslancov, Občianski Kandidáti - 1 poslanec a 1 nezávislý poslanec. Už pri prvom hlasovaní o programe bolo cítiť začiatok patovej situácie, pretože na zasadnutí chýbal 1 poslanec. Áno, je to tak, už na prvú -  ustanovujúcu schôdzu sa rozhodol jeden zo zvolených poslancov neprísť. Poslanci min. 2 týždne vedeli kedy sa koná prvé ustanovujúce zasadnutie. Dôvodom jeho neprítomnosti nebola choroba, ani hospitalizácia, ale že musel odcestovať (dôvodom nebolo ani umrtie v rodine). A kto bol ten chýbajúci poslanec ? Sám mutifuknčný Marek Hargaš. Verme, že na najbližšom zasadnutí nebude chýbať a poslanci sa zídu v počte 15. Na zasadnutí 21.12.2010 ich však bolo len 14  a nastala patová situácia, keď poslanci schválili len plat starostky, vo výške 2.500€. Neboli teda zvolené ani komisie, ani zástupca starosky. Toho si navrhuje sama starostka. Navrhla Ladislava Kuglera (SDKU-DS) ako dlhoročného poslanca (3 volebné obdobia), jej návrch však neprešiel - 7 poslancov za (predpokladajme že SDKU-DS bolo za) a 7 (predpokladám že SMER-SD + nezávislí) sa zdržali. Poslanci sa za vyšše dve hodiny nedohodli na ničom, okrem toho, že sa zídu najbližšie 11.1.2011 o 14.00,  a že v prípade sobáša vo Vrakuni nemusí byť oddávajúcim len starostka Ľudmila Lacková, ale aj jedna z dvoch poslankýň. Verme, že začínajúce štvorročné pôsobenie nových poslancov nebude jedným veľkým patom pre Vrakuňu.

Napokon už dnes o 14.00 sa o tom môžeme presvedčiť, či sa zídu všetci 14 poslanci a či sa im podarí niečo schváliť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Súd vypočúval Bašternákovu správkyňu, riešili aj skrytý majetok

Sudkyňa, ktorá konkurz dozoruje, povedala viacero nových informácií.

Dobré ráno

Dobré ráno: Voľby ukázali, že ani Orbán nie je večný

Voľby v Poľsku a Maďarsku ukázali rozdelené krajiny.


Už ste čítali?