Vytiahnu uzemný plán ?

Autor: Peter Řehánek | 4.11.2010 o 16:53 | Karma článku: 3,21 | Prečítané:  1054x

Dnes posledný krát zasadnú mestskí poslanci. Bude sa vlastne pokračovať v zasadnutí, ktoré bolo prerušené 28.10.2010, kedy sa rokovanie pozastavilo na 40. bode, z dôvodu nedostatku poslancov na rokovaní.

Najviac ich chýbalo z Občianskeho Klubu (môj posledný blok bol práve o nich). Práve poslancov z tohoto klubu je najviac. Nie je jasné, či niekto v uvedenom bode rôzne predsa len nenavrhne zmenu územného plánu. Niečo podobné sa stalo asi pred mesiacom.

Preto verme, že sa táto situácia nebude opakovať a že ktorýkoľvek poslanec zmenu územného plánu mesta Bratislava nenavrhne a ani nepodporí.  Znamenalo by to ďalšiu dopredu podporenú výstavbu tesne pred voľbami. Veď proti ďalšej výstavbe bojujú formou petícií nielen občania, ale aj aktivisti. Žiaľ, nie vždy uspejú, kedže niektorí poslanci "radšej vyjdú v ústrety" developerom, ako samotným občanom.

Za našu mestskú časť Bratislava Vrakuňa ostáva veriť, že pán Hargaš a pani Lacková, ktorí vždy bezhlavo schvaľujú výstavbu a sami ju podporujú v prípade otvorenia územného plánu, budú proti. Zatiaľ totiž vždy hlasovali v prospech ďalšej výstavby a vôbec ich nezaujímal postoj občanov.

Za pár dní sú komunálne voľby, v ktorých sa volia poslanci aj do mestského zastupiteľstva, preto treba dať pozor koho záujmy uprednostňovali poslanci posledné 4 roky - občanov, alebo developerov. Podľa toho sa treba len správne rozhodnúť. Máte šancu to zmeniť a určiť, ako veľmi sa bude meniť naše hlavné mesto ďalšie 4 roky. Môže sa totiž stať, že dnes nepadne návrh na zmenu územného plánu mesta Bratislava, ale bude navrhnutý hneď na prvom zasadnutí po komunálnych voľbách. To už však bude záležať len na novozvolených poslancoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?


Už ste čítali?